Results:

  • 1st Place Team – Schilling Farms Middle School
  • 2nd Place Team – Memphis University School
  • 3rd Place Team – White Station Middle School
  • 4th Place Team – Houston Middle School

Volunteers:

  • Rodger Aitken – SAME
  • Phyo Thoon Aung – Christian Brothers University
  • Claire Barnett – Ensafe
  • Kate Bollinger – Christian Brothers University
  • Frank Daniels – Southwest Tennessee Community College
  • Drake Danley – Kimley-Horn/TSPE
  • Melissa Dollar – Christian Brothers University
  • Paul Gavin – ADS
  • Wes Goodnight – Ensafe/ASCE
  • Tim Gwaltney – City of Germantown
  • Elizabeth Hayes – Christian Brothers University
  • Lindsey Hearon – Kimley-Horn
  • Tim Herndon – City of Bartlett/TSPE
  • Brian King – Fisher Arnold/TSPE
  • Heather Lewis- Kimley-Horn/TSPE
  • Gus Kraus – Christian Brothers High School
  • James Madden – Central High School
  • J.T. Malasri – Malasri Engineering/TSPE
  • Pong Malasri – Christian Brothers University
  • Golias Mihalis- University of Memphis
  • Kenny Monroe- Kimley-Horn/ITE
  • Frank Niedzwiedz – R&N Systems Design/TSPE
  • Chris Nielsen- R&N Systems Design/TSPE
  • Alex O’Connor – Central High School
  • Andy Pinkley – Buchart Horn
  • Forrest Smith – Southwest Tennessee Community College
  • Tom Stoll – ThyssenKrupp Elevator
  • Ghouse Sundke- Buchart Horn
  • Janet Sykes – Southwest Tennessee Community College
  • Chris Triplett – Barge Waggoner Sumner Cannon
  • Diane Vesely – Buchart Horn/ACEC
  • Carol Whelchel – MLGW/TSPE

Participating Schools:

  • Alcy SDA Junior Academy
  • Augustine School
  • Collierville Middle School
  • Evangelical Christian School
  • Holy Rosary Catholic School
  • Houston Middle School
  • Hutchison School
  • Lausanne Collegiate School
  • Memphis University School
  • Mount Pisgah Middle School
  • Pleasant View School
  • Presbyterian Day School
  • Saint Francis Of Assisi School
  • Saint Louis Catholic School
  • Schilling Farms Middle School
  • White Station Middle School